24 Şubat 2015

ADR 2015 Yenileme Eğitimi Gerçekleştirilecek

Bilindiği üzere Tehlikeli Malların Karayoluyla Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) her iki yılda bir güncellenmektedir. Karayoluyla Tehlikeli Madde Taşıyan Araç Şoförlerine Yönelik Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönergesi’nin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinde sürücülere SRC 5 eğitimi veren eğiticilerin “İki yılda bir güncellenen ADR’nin Teknik Eklerini takip etmek üzere yenileme eğitimlerine katılmaları” zorunludur. Aynı şekilde Bakanlık tarafından yetkilendirilen Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğiticilerinin de bu eğitimi almaları gerekmektedir.
            
    TMKT Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Tehlikeli Mal Taşımacılığı Konusunda Destek” isimli Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi kapsamında, yabancı uzmanlar nezaretinde, ADR 2015 değişiklikleri ile ilgili 27-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Konferans Salonu’nda (Adres: Hakkı Turayliç Caddesi No:5 Emek/Ankara) 4 farklı günde 1’er günlük eğitim programı düzenlenecektir. Eğitimler 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
Söz konusu eğitime:

-          SRC 5 eğitimi veren eğiticilerin,
-          Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğiticilerinin

katılımı zorunludur. Ayrıca Bakanlıkça yetkilendirilen TMGD’lerin de  bu eğitime katılmalarında yarar görülmektedir. 

Söz konusu birer günlük eğitime katılacaklar, kendilerine en uygun gün ile birlikte bu günün dolu olması halinde tercih edecekleri 2. ve 3. alternatif günleri tmtdp.asistani@udhb.gov.tr e-posta adresine 3 Nisan 2015 tarihine kadar bildirmeleri gerekmektedir. Salon durumu ve talep önceliğine göre listeler oluşturulacak olup, kesin listeler 13 Nisan 2015 tarihinde www.tmkt.gov.tr  adresinde yayımlanacaktır.

 

Daha önce vermiş olduğumuz e-mail adresinde yaşadığımız teknik sıkıntılar nedeniyle bu adrese dönüş yapılması rica edilmektedir. tmtdp.asistani@udhb.gov.tr adresine yapılan dönüşler dikkate alınacaktır.


Bu haber : 5952 kez izlenmiştir

Yorumlar


Yücel Sevimli | 11 Nisan 2015 15:12

Çok faydalı çalışma... istanbul'da düzenlenmesi halinde katılımcı bulmaya ve işi organize etmeye talibim, istanbulda UND veya TOBB salonlarında seminer verilebilir..


gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

Bu sayfa : 406113 kez ziyaret edilmiştir.